poniedziałek, 24 czerwca, 2024

Zmiany w Audi Motorsport

W ramach zmiany AUDI AG zmienia również swoje zaangażowanie w sporty motorowe. Zaangażowanie wyścigów fabrycznych i klientów zostało z powodzeniem skoncentrowane na Audi Sport GmbH. Dyrektor zarządzający Julius Seebach przejmie również zarządzanie Audi Motorsport. Ścisła integracja sportów motorowych z działem rozwoju technicznego pod kierownictwem Olivera Hoffmanna pozostaje niezmieniona.

Od 1 grudnia 2020 roku Julius Seebach będzie odpowiadał za międzynarodową działalność marki w dziedzinie sportów motorowych, oprócz pracy jako dyrektor zarządzający Audi Sport GmbH. Dieter Gass, który przez prawie dziesięć lat zajmował stanowiska kierownicze w Audi Sport i był odpowiedzialny za sportowe sukcesy Audi Motorsport w latach 2017-2020, po pomyślnym zakończeniu programu zaangażowania w prace DTM, będzie nadal poświęcać się nowym zadaniom.

„Jestem przekonany, że Julius Seebach jest właściwą osobą do wprowadzania zmian w dziedzinie sportów motorowych” – mówi Markus Duesmann, prezes i członek zarządu AUDI AG ds. Rozwoju technicznego. „W imieniu całego Zarządu chciałbym podziękować Dieterowi Gassowi za jego niestrudzony wysiłek. Przede wszystkim jest to symbol niesamowitego sukcesu, jaki odnieśliśmy w DTM, zwłaszcza w ciągu ostatnich dwóch lat. Dieter Gass jest również odpowiedzialny za udane wejście do Formuły E. Jestem w sportach motorowych prawie całe życie i wiem, ile pasji i osobistego zaangażowania potrzeba, aby odnieść w nim sukces.”

Po ukończeniu studiów magisterskich z elektromechaniki (EMK) na Politechnice w Darmstadt, Dieter Gass zdobył swoje pierwsze doświadczenie zawodowe w zakresie rozwoju i testowania nieblokujących się układów hamulcowych w AUDI AG w Ingolstadt. Od listopada 1994 do marca 2001 pracował jako inżynier i inżynier wyścigowy w Audi Sport. W latach 2001-2011 zajmował stanowiska kierownicze w projektach Toyoty i Lotus w Formule 1 i powrócił do AUDI AG na początku 2012 roku. Na nowo utworzonym stanowisku, jako Head of Racing Commitment, Gass odegrał kluczową rolę, pomagając Audi wygrać FIA World Endurance Championship (WEC). W 2013 roku, jako Head of DTM Engagement, Gass przejął odpowiedzialność za osiągnięcia marki w popularnej serii wyścigów samochodów turystycznych. W 2017 roku Gass zastąpił Wolfganga Ullricha na stanowisku szefa Audi Motorsport. Od tego czasu jest odpowiedzialny za wszystkie międzynarodowe zobowiązania marki w dziedzinie sportów motorowych.

„Finał DTM na Hockenheim był dla mnie bardzo emocjonującym momentem” – przyznaje Dieter Gass. „DTM ukształtował moje życie w ciągu ostatnich 8 lat. To był niesamowicie intensywny czas, kiedy moja rodzina nie widywała mnie często w weekendy. Dlatego, jak wszyscy wiemy, koniec ery DTM to dla mnie dobra okazja do rozpoczęcia czegoś nowego, zwłaszcza że rok 2020 był niezwykle intensywny ze względu na połączenie zaangażowania w prace wyścigowe z Audi Sport GmbH. Chciałbym podziękować całemu zespołowi, naszym zespołom, kierowcom i partnerom. Ta współpraca sprawiła mi wielką przyjemność. Bardzo się cieszę, że sporty motorowe pozostaną ważną częścią strategii korporacyjnej marki w przyszłości i jestem przekonany, że Audi Sport nadal będzie odnosić sukcesy w nowych zadaniach. Na czele tego przedsięwzięcia stoją teraz dwaj prawdziwi zawodnicy: Markus Duesmann i Oliver Hoffmann, którzy mimo ogromnej odpowiedzialności za całe przedsiębiorstwo nie zapominają o nas, entuzjastach sportów motorowych.”

Źródło i zdjęcia: Audi AG

Ostatnie wpisy

Musisz przeczytać