piątek, 12 kwietnia, 2024

Audi stawia na włoskiego projektanta

Marka premium Audi dokonuje kolejnych personalnych zmian na czołowych stanowiskach. Po zmianie prezesa Audi China, po 10 latach także stanowisko głównego projektanta.

Główny projektant marki Audi Marc Lichte po dziesięciu latach rezygnuje ze stanowiska

Jak informuje komunikat prasowy producenta, od 1 czerwca br. Audi planuje zmianę na stanowisku głównego projektanta. Po ponad dziesięciu latach Marc Lichte rezygnuje ze stanowiska i oczekuje się, że obejmie nową rolę w Grupie Volkswagen.


Marc Lichte dołączył do Grupy Volkswagen w 1996 r. Zdobywał doświadczenie pod okiem Hartmuta Warkußa, projektanta pierwszego Audi 80 i byłego szefa projektowania. Jako szef działu projektowania Audi od 2014 roku Lichte nadzorował pracę nad takimi modelami jak Audi e-tron, RS e-tron GT, Q4 oraz koncepcyjnymi pojazdami tj. Grandsphere.

Wraz ze swoim zespołem Marc Lichte ukształtował ewolucję designu marki w erę mobilności elektrycznej. Dziękujemy Marcowi za to, że przez dekadę był kreatywnym umysłem i wizjonerem twarzy marki” – podkreślił Dyrektor generalny marki

A240779 medium
Marc Lichte fot. Audi Media Center

Stanowisko szefa działu projektowania obejmie Włoch

Następcą Marka Lichte jest Włoch Massimo Frascella. W oświadczeniu na temat zmian personalnych dyrektor generalny Audi Gernot Döllner mówił:

„Massimo Frascella zadba o to, aby pojazdy Audi ucieleśniały tożsamość marki za pomocą charakterystycznego i emocjonalnego języka projektowania. W centrum jego filozofii projektowania znajdują się przejrzystość, precyzja i idealne proporcje – cechy, które płynnie pasują do wizerunku marki Audi.”


Massimo Frascella, który do końca ubiegłego roku pracował jako szef działu projektowania w firmie Jaguar Land Rover. Nie ma na swoim koncie współpracy z Grupą Volkswagen. Przed dołączeniem do Jaguar Land Rover czołowy projektant pracował między innymi dla Stile Bertone, Forda i Kia. Następnie od 2011 roku pracował dla brytyjskich marek. Tak więc po raz pierwszy zanurza się w skomplikowanej Grupie VW.


„Przyjazd do Audi to dla mnie wyjątkowy moment. Jestem głęboko zaszczycony możliwością objęcia roli dyrektora kreatywnego i kierowania niezwykle utalentowanym zespołem projektantów Audi, który będzie kształtował przyszłość marki Audi, zaprojektowanej z myślą o maksymalnie innowacyjny i charakterystycznyWierzę w emocjonalną moc designu, który może inspirować, łączyć i napędzać zmiany. Jestem tutaj, aby rozwijać kreatywność jako część rdzenia marki. „– mówi o tym Frascella.

Jaka jest filozofia projektowania Massimo Frascelli?

„Prostota jest istotą mojego podejścia do projektowania. Pasjonuje mnie tworzenie projektów wolnych od zbędnych ozdób i niepodążających jedynie za trendami. Zamiast tego będziemy polegać na ponadczasowym i wyrafinowanym języku projektowania.”


Audi początkowo nie komentowało nowych zadań postawionych przed Markiem Lichte. Wiadomo, że obejmie nową pozycję w grupie od tego lata.

Ostatnie wpisy

Musisz przeczytać