poniedziałek, 24 czerwca, 2024

Wyśledzone Audi A6 e-tron 2024 praktycznie nie ma kamuflażu

Elektryczne Audi A6 e-tron to chyba najbardziej oczekiwany model. Testowy egzemplarz typu avant zauważony na ulicach nie odbiega zbytnio od wersji koncepcyjnej modelu. Debiut zbliża się wielkimi krokami, bo samochód praktycznie nie ma na sobie kamuflażu.

2025 audi a6 avant e tron spy shots photo creditbaldauf 100910393 h
2025 Audi A6 Avant E-Tron spy shots – Photo credit: Baldauf

Debiut elektrycznego Audi A6 e-tron zbliża się wielkimi krokami

To nie pierwszy raz, gdy nadchodzące Audi A6 e-tron uchwycono podczas testów. Jednak po raz pierwszy widzimy je w tak skromnym kamuflażu. Od czasu premiery wersji koncepcyjnej A6 e-tron minęło kilka lat, bo to odbyła się w 2021 r. Debiut opóźniono m.in. ze względu na problemy z rozwojem oprogramowania.


Wszystko wskazuje na to, że nie będziemy musieli długo czekać na finalny samochód. Średniej wielkości pojazd elektryczny w wersji sedan i avant ma zadebiutować na początku 2024 r. jako model na rok 2025. Tuż po nim Porsche zaprezentuje swojego elektrycznego Macana. Od momentu oficjalnego debiutu upłynie co najmniej 6 miesięcy, zanim nowy elektryczny model Audi trafi na drogi.


Jak wskazują zdjęcia szpiegowskie, A6 Avant e-tron nie odbiega od wersji koncepcyjnej. Oczekuje się, że model produkcyjny zyska większy prześwit. Listwa świetlna LED, która występuje jako tylne światła konceptu, pozostaje w wersji testowej. Ma jedynie nieco bardziej klasyczny wygląd. Samochód ma także podobnie jak koncept kamery zamiast lusterek bocznych.

2025 Audi A6 Avant E-Tron spy shots - Photo credit: Baldauf
2025 Audi A6 Avant E-Tron spy shots – Photo credit: Baldauf

To jeden z pierwszych modeli Audi na nowej platformie

Wiadomo, że koncepcyjne A6 e-tron podobnie jak oczekiwane Q6 e-tron oparto na zupełnie nowej platformie EV dla modeli Grupy Volkswagen – PPE. Producent dedykuje ją dla swoich luksusowych pojazdów produkowanych w dużych ilościach.


Do tej pory Audi ujawniło, że A6 e-tron będzie oferowane z jednosilnikowym napędem na tylne koła i dwusilnikowym układem napędowym na wszystkie koła. Producent zastosował w swojej koncepcji konfigurację dwusilnikową o mocy 469 KM. Z zasięgiem ponad 700 kilometrów – w zależności od wybranego układu napędowego i mocy – Audi A6 e-tron świetnie się sprawdzi jako podstawowy praktyczny model dla rodziny.


Niemiecki producent informował także, że pojazd koncepcyjny wyposażono w akumulator o mocy 100 kWh. Dzięki technologii ładowania 800 V samochód z akumulatorem 100 kWh będzie można naładować od 5 do 80% w niecałe 25 minut.


Usportowiona wersja S6 E-Tron również przechodzi testy, a Audi Sport może w także w przyszłości zaoferować także wyczynowe RS 6 e-tron.

2025 audi a6 avant e tron spy shots photo creditbaldauf 100910389 h
2025 Audi A6 Avant E-Tron spy shots – Photo credit: Baldauf

Ostatnie wpisy

Musisz przeczytać