środa, 24 lipca, 2024

Audi e-tron GT – nowe zdjęcia szpiegowskie

Kiedy Audi zaprezentowało model e-tron GT na salonie samochodowym w Los Angeles w 2018 roku, była to bardzo dobrze przyjęta koncepcja auta elektrycznego.

Minęło trochę czasu, a Audi prowadzi intensywne testy modelu, który ma wejść do produkcji jeszcze w tym roku.

e tron gt spyshot bok

Zdjęcia, które zostały zrobione podczas testowania całkowicie zakamuflowanego e-trona GT, przedstawiają pojazd, który pod wieloma względami będzie wierny oryginałowi, zaprezentowanemu prawie dwa lata temu. Trzeba pamiętać, że e-tron GT do tej pory jest bardzo chwalonym modelem koncepcyjnym.

e tron gt spyshot bok 2

Jak to zazwyczaj bywa, zanim auto trafi do seryjnej produkcji, zapewne wprowadzone zostanie kilka zmian. Można się spodziewać tradycyjnych klamek w drzwiach, dzięki czemu auto będzie spełniało normy bezpieczeństwa. Pojawią się na pewno inne zmiany, ale pomimo tego, auto zachowa swój wyjątkowy wygląd i na pewno będzie przyciągać spojrzenia na ulicy.

e tron gt spyshot tył

Audi e-tron GT będzie miał dwa silniki elektryczne, po jednym na każdej osi, o łącznej mocy 590KM, w konfiguracji z napędem na wszystkie koła. Auto osiągnie pierwszą setkę w zaledwie 3,5 sekundy. W nieco ponad 12 sekund może rozpędzić się do 200km/h. Prędkość maksymalna została ograniczona elektronicznie i wyniesie 240km/h.

e tron gt spyshot bok tył 2

Dzięki akumulatorowi litowo-jonowemu o pojemności 90 kWh, e-tron GT będzie mógł się pochwalić zasięgiem 400km. System o napięciu 800 woltów, pozwala naładować akumulator do 80 procent, w zaledwie 20 minut. To wystarczy, aby uzyskać zasięg prawie 320km, co jest imponujące w tak ograniczonym czasie.

Jeśli chodzi o wnętrze, nie opublikowano żadnych nowych szczegółów, ale możemy spodziewać się niewielkich zmian w eleganckim i zaawansowanym kokpicie. Wnętrze wykorzystuje materiały pochodzące z recyklingu. Znajdziemy w nim inteligentne wykorzystanie cyfrowych wyświetlaczy na desce rozdzielczej. 

e tron gt spyshot przód 1

Chociaż szczegółowe, standardowe funkcje nie są jeszcze znane, można liczyć na to, że w kabinie będzie nastrojowe oświetlenie, czterostrefowa klimatyzacja, podgrzewane i chłodzone przednie fotele z funkcją masażu, ładowanie bezprzewodowe, wyświetlacza head up i wiele więcej nowych rozwiązań, które sprawią, że pasażerowie poczują się naprawdę komfortowo.

Konkurencja zyska nowego rywala na rynku aut w pełni elektrycznych. Audi e-tron GT będzie bezpośrednim konkurentem Tesli Model S i Porsche Taycan. Auto zostało opracowane wraz z Porsche Taycan i mają wspólne cechy. Oba są eleganckimi czterodrzwiowymi sedanami, które z pewnością przyciągną uwagę. Audi e-tron GT wyróżnia się na tle Porsche Taycan wyraźnym, eleganckim nadwoziem i szczegółowym przodem. Jest minimalistyczne.

e tron gt spyshot tył 3

Audi ogłosiło, że produkcja Audi e-tron GT rozpocznie się w tym roku, a dostawy będą miały miejsce na początku 2021 roku. 

Zdjęcia: Carscoops, Audi AG

Ostatnie wpisy

Musisz przeczytać