poniedziałek, 24 czerwca, 2024

VW i Audi przenoszą produkcję samochodów. Gdzie zwolnią pracowników?

Wszystko wskazuje na to, że w znanej fabryce, gdzie produkuje się modele marek koncernu Volkswagena: Audi Q4 e-tron i VW ID.3 pracownicy otrzymają wypowiedzenia. Takie wiadomości pojawiły się dzisiaj w niemieckich mediach. Powód jest jeden.

Fabryka w Zwickau nie będzie już produkować tych elektryków

Volkswagen i Audi chcą przenieść produkcję modeli samochodów elektrycznych do fabryk w Wolfsburgu i Brukseli. W zakładzie w Zwickau (Saksonia) zwalniane są stanowiska pracy. Powodem jest słabe wykorzystanie mocy produkcyjnych zakładu.

Nie jest tajemnicą, że koncern wydał 1,2 miliarda euro na przekształcenie swojej fabryki w Zwickau do produkcji samochodów elektrycznych. Niestety sprzedaż pojazdów nie idzie zgodnie z oczekiwaniami producenta. Groźba zwolnień, jak donosi „ Freie Presse ” jest bardzo duża.

Pracownicy zostali poinformowani o tym na spotkaniach firmowych jakie zaplanowano na ten tydzień. Powodem planowanych cięć jest niski popyt na samochody elektryczne producenta. Z informacji „Niemieckiej Agencji Prasowej” (dpa) wynika, że ​​umowy na czas określony nie zostaną przedłużone. W perspektywie średnioterminowej około 1100 z prawie 11 000 pracowników straci zatrudnienie.

Q4 etron3

Audi Q4 e-tron wyjedzie z Brukseli

Jak poinformowała rzeczniczka Audi, od końca 2023 roku planowana produkcja Q4 e-tron w fabryce w Brukseli. Jesienią linie montażowe fabryki w Zwickau i Wolfsburgu opuści także VW ID.3.

Fabryka była wcześniej pionierem elektromobilności w Volkswagenie. Oprócz modeli VW ID.3, ID.4 i ID.5 produkuje się tam również Audi Q4 e-tron i Q4 Sportback e-tron, a także Cuprę Born, Volkswagen ID.4 jest produkowany także w Emden w Dolnej Saksonii od maja 2022 r. Czytaj także: Czekasz na nowe Audi A3? To może trochę potrwać – linie montażowe stanęły

Audi Q4 e-tron

Ostatnie wpisy

Musisz przeczytać