poniedziałek, 24 czerwca, 2024

Audi przygotowane na finał Intercontinental GT Challenge

W tym roku, od 10 do 12 grudnia, Audi po raz ostatni, będzie rywalizować z czołówką samochodów sportowych klasy GT3, na torze Kyalami w RPA. Po trzech głównych wyścigach długodystansowych w Australii, USA i Europie, 9-godzinny wyścig w Kyalami, zakończy sezon 2020 Intercontinental GT Challenge (IGTC). Pod afrykańskim słońcem, cztery pierścienie, reprezentować bedą trzy samochody wyścigowe ze stajni Audi Sport i prywatne Audi R8 LMS.

Intercontinental GT Challenge

9-godzinny wyścig Kyalami, który został wznowiony w zeszłym roku, jest niecierpliwie wyczekiwany zarówno przez uczestników, jak i publiczność. „Zróżnicowany tor w RPA to dla nas ekscytujący wyścig, ale także finał wymagającego sezonu 2020 w IGTC” – mówi Chris Reinke, szef Audi Sport Customer Racing. „Zajmujemy trzecie miejsce w rankingu producentów i robimy wszystko, co w naszej mocy, aby poprawić tę pozycję”. Belgijski Audi Sport Team WRT, który wygrał już 24-godzinne wyścigi, inne ważne zawody i kilkanaście krajowych mistrzostw, przygotowuje na tor Kyalami, dwa samochody wyścigowe Audi R8 LMS.

Intercontinental GT Challenge

Markus Winkelhock, obecnie piąty w rankingu i najlepszy kierowca czterech pierścieni, będzie dzielił kokpit ze swoimi kolegami z Audi Sport: Driesem Vanthoor i Kelvinem van der Linde. W drugim samochodzie Belgów, Charles Weerts ma okazję sprawdzić się z kierowcami Audi Sport: Frédéricem Vervischem i Mirko Bortolottim. Mając zaledwie 19 lat, Weerts jest najmłodszym kierowcą, który kiedykolwiek wygrał GT World Challenge Europe Sprint Cup – jedną z najtrudniejszych serii wyścigowych GT3 w Europie.

Audi Sport Team Car Collection to drugi zespół Audi Sport Customer Racing, który będzie jeździł w RPA. Za kierownicą Audi R8 LMS zasiądą: Mattia Drudi, Christopher Haase i Patric Niederhauser. W zeszłym roku Christopher Haase i Markus Winkelhock zajęli czwarte miejsce w Kyalami, a do podium zabrakło im 6 sekund. Zespół Petera Schmidta, który ma wieloletnie doświadczenie w wyścigach długodystansowych, wystawił również Audi R8 LMS dla prywatnego zespołu, którego skład nie został jeszcze określony.

Intercontinental GT Challenge

Specjalnie na wyścig w Kyalami, Audi R8 LMS otrzymało w zeszłym roku niezwykły malowanie – paski przypominające zebrę. W tym roku trzy samochody wyścigowe Audi Sport ponownie będą miały ciekawy design. Ich kolory będą odzwierciedlać kolory flagi Republiki Południowej Afryki. Na kierowców czeka urozmaicona trasa o długości 4,522 kilometra, ze znacznymi różnicami wysokości i szesnastoma zakrętami o bardzo różnych promieniach. Układ toru – podobnie jak w zeszłym roku – z pewnością zaoferuje wiele emocjonujących sytuacji i manewrów wyprzedzania. 9-godzinny wyścig w Kyalami będzie transmitowany na żywo na stronie http://www.intercontinentalgtchallenge.com. Transmisja rozpoczyna się 12 grudnia o godzinie 11:00 i kończy około 20:00.

Źródło i zdjęcia: Audi AG

Ostatnie wpisy

Musisz przeczytać