czwartek, 30 maja, 2024

Cyfrowa premiera Audi A3

Audi przygotowuje się do premiery nowego modelu, po raz pierwszy w formie cyfrowej. Nowa gama modeli Audi A3, będzie docierać do klientów już w najbliższym czasie. W tym celu należy przygotować i przeszkolić około 15 000 pracowników sprzedaży i serwisu oraz około 20 000 mechaników pracujących u partnerów handlowych Audi na całym świecie.

audi a3 2020 lampa

W obliczu kryzysu związanego z koronawirusem, po raz pierwszy w historii „cztery pierścienie” całkowicie porzuciły szkolenie bezpośrednie i zastosowały różnorodne formaty cyfrowe. Od szkolenia przez internet do rzeczywistości rozszerzonej i szkolenia rzeczywistości wirtualnej.

Cyfrowe szkolenia

„Nowa gama modeli Audi A3 jest jedną z naszych najważniejszych serii i będzie dostępna na rynku w tym roku. Dzięki zdecydowanemu zaangażowaniu, kreatywności i motywacji naszego zespołu oraz naszych partnerów, jesteśmy w stanie szybko i elastycznie przejść na szkolenie cyfrowe. Tak, aby nasza globalna sieć sprzedaży i serwisu mogła zoptymalizować przygotowania do wprowadzenia nowych modeli” – mówi Horst Hanschur odpowiadający za rozwój sprzedaży detalicznej i obsługę klienta AUDI AG.

audi a3 2020 wnetrze

„Jesteśmy tutaj, aby skorzystać z naszego wieloletniego doświadczenia w stosowaniu narzędzi cyfrowych. Zarówno w szkoleniach dotyczących sprzedaży, jak i serwisu. Ze względu na obecną, trudną sytuację na świecie przyśpieszamy cyfryzację marki Audi, która rozpoczęła się jakiś czas temu. Ciężko pracujemy nad kolejnymi krokami i chcemy dalej rozwijać tę metodologię, szczególnie na potrzeby naszej ofensywy pojazdów elektrycznych. W związku ze stopniową digitalizacją pojazdów stale wprowadzamy także cyfryzację metod szkoleniowych”.

„Train-the-trainer” – szkolenia dla trenerów

Szkolenie ponad 35 000 pracowników sprzedaży i serwisu na całym świecie opiera się na zasadzie „trenuj trenera” – czyli szkolenie dla trenerów. AUDI AG prowadzi scentralizowane szkolenia – zwykle również fizyczne – w centrali firmy, dla około 400 trenerów produktów, sprzedaży i serwisu, oraz dla około 250 trenerów technicznych z 90 krajów. Następnie trenerzy przekazują zdobytą wiedzę pracownikom w swoich salonach i punktach serwisowych.

audi a3 2020 silnik

Aby zapewnić jednolite standardy jakości na całym świecie, AUDI AG stworzyło wiele cyfrowych formatów szkoleniowych – niektóre z nich we własnym studiu telewizyjnym – i udostępniło je w różnych językach. Kiedy wprowadzono Audi e-tron, po raz pierwszy zastosowano formaty rzeczywistości wirtualnej – ta wiedza jest obecnie wykorzystywana w zajęciach dla trenerów, szkolących się w modelach z rodziny A3.

Kilka tygodni temu, w formie online, rozpoczął się projekt „Central Launch Experience” (CLX) dla zespołów sprzedażowych i serwisowych, odpowiedzialnych za wprowadzanie nowych modeli na rynek. Szkolenia z zakresu designu oraz jego funkcji, wariantów silnikowych i skrzyń biegów oraz systemów wspomagających. Odbywają się także wideokonferencje, podczas których, ekspertom z Ingolstadt, można zadawać indywidualne pytania. Obszerne dokumenty szkoleniowe są również dostępne na platformie internetowej.

audi a3 2020 tyl

Szkolenie techniczne

Szkolenie techniczne nowej serii A3, zostało również przygotowane w czystej postaci cyfrowej. Przygotowania obejmują cyfrowe programy do samodzielnej nauki, w tym testy, własny format wideo Audi Service TV oraz profesjonalne przewodniki z odpowiedziami, na pytania z różnych rynków. Szkolenie z zaawansowanych urządzeń, w formacie rzeczywistości rozszerzonej, zostanie wkrótce uzupełnione aplikacją wirtualnej rzeczywistości, która koncentruje się na innowacjach technologicznych nowego Audi A3. Wszystkie treści i materiały szkoleniowe są dostępne w cyfrowej bazie wiedzy „Audi Knowledge Tank”.

Możesz już zamówić nowe Audi A3 Sportback i Sedan u dealerów Audi. Pierwsza dostawa tych modeli rozpocznie się latem i stopniowo obejmie wszystkie rynki europejskie. Jeszcze w tym roku, pojawi się wersja hybrydowa plug-in i dołączy do serii modeli A3.

Źródło i zdjęcia: Audi AG

Ostatnie wpisy

Musisz przeczytać