poniedziałek, 24 czerwca, 2024

Nowe Audi A3 Sportback

Czwarta generacja Audi A3 Sportback, została zaprezentowana we wtorek rano podczas konferencji prasowej online. Samochód, który miał zadebiutować na targach Geneva Motor Show, odstaje wyglądem od swoich poprzedników, za sprawą bardziej agresywnego wyglądu.

Kształty nowego A3 Sportback są zbliżone do poprzednich generacji, ale do popularnego hatchbacka, zawitały charakterystyczne agresywne linie.

audi a3 2020

Przód dopasowuje się do pozostałych motywów znanych z najnowszych modeli Audi z ostrzejszymi reflektorami i diodami LED. Maska modelu jest bardziej muskularna, zakończona prostą linią nad nowym grillem o strukturze plastra miodu i widocznymi bocznymi wlotami powietrza. Przednie błotniki są węższe, a tylne są z kolei szersze. Tył samochodu zakończony jest zderzakiem z widocznymi wlotami powietrza i cieńszymi tylnymi światłami. Dyfuzor jest dyskretny i nie widać na nim schowanych rur wydechowych.

A201891 medium 1024x731 1

Ogrom zmian zauważymy gdy otworzymy drzwi kierowcy. Tu mamy zupełnie nowy panel deski rozdzielczej z otworami wentylacyjnymi po stronie kierowcy. To ten element który w nowej stylistyce jeszcze do mych gustów nie trafił. Piszę „jeszcze”, ponieważ czasami po bliższym poznaniu samochodu, udaje się kontrowersyjne elementy złożyć w całość układanki na pokładzie.

A201913 medium 1024x683 1

Wolnostojący ekran multimedialny zastąpiono wbudowaną w deskę rozdzielczą jednostką, a cały panel sterowania klimatyzacją i pozostałymi elementami jest już zupełnie nowy. Samochód wyposażony jest w cyfrowe pokrętła Audi Virtual Cockpit – dostępne opcjonalnie. Na konsoli środkowej znalazł się port ładowania 12V. Elektroniczny przycisk hamulca ręcznego został przesunięty bliżej dźwigni zmiany biegów. Pomiędzy dwoma przednimi siedzeniami znajdują się dwa uchwyty na kubki i schowek do przechowywania smartfona.

A201911 medium 1024x682 1

Napęd na przednie koła będzie standardem, a moc będzie przekazywana za pomocą 6-biegowej skrzyni manualnej lub 7-biegowego automatu. W późniejszym czasie do oferty trafią również kolejne zespoły napędowe, jak i wersje ze stałym napędem na wszystkie koła. Modele A3 Sportback 2021 do mocy 150 koni mechanicznych, będą wyposażone w zawieszenie z belką skrętną na tylnej osi. Mocniejsze wersje otrzymają układ wielowahaczowy.

A201901 medium 1024x768 1

W Europie nowe Audi A3 Sportback zostanie wprowadzone na rynek z trzema różnymi silnikami:1,5-litrowa benzyna TFSI o mocy 150 KM, 2-litrowy diesel TDI o mocy 116 KM i 150 KM.

Pierwsze dostawy do klientów rozpoczną się w maju. Jako pierwsza pojawi się wersja Edition One z dodatkowym wyposażeniem. Czekamy zatem na majówkowe nowe oblicze trójki w naszych salonach.

Źródło i zdjęcia: Audi AG

Ostatnie wpisy

Musisz przeczytać