piątek, 12 kwietnia, 2024

Nowe Audi Q3 2025 wyszpiegowane

Jak wiadomo, Audi szykuje się na rozwój trzeciej generacji popularnego modelu Q3. Ten rozchwytywany w salonach kompaktowy SUV wyszpiegowano już w nowej odsłonie na 2025 rok. Zakamuflowany samochód widziany w biały dzień w nowej zmodernizowanej formie nadwozia.

Audi Q3 2025 staje się rzeczywistością

Wiadomo, że popularny kompaktowy SUV Audi przejdzie kompleksową renowację. Zmianę pokoleniową w formie prototypu sfotografowano po raz pierwszy. Nowe Audi Q3 2025 jest odpowiedzią na nowe BMW tej klasy w trzeciej generacji.


Marka z czterema pierścieniami pracuje pełną parą nad rozwojem nowej generacji swojego atrakcyjnego cenowo SUV-a. Model ten nadal oferowany w salonach ma jeszcze przed sobą pewną komercyjną podróż, ale producent nie chciał już opóźniać rozwoju zmiany pokoleniowej, jednego z najlepiej sprzedających się modeli w tym segmencie.

Zdjęcia szpiegowskie nowego Audi Q3 2025 można podziwiać na załączonych poniżej zdjęciach. Co się zmieniło?

image

Modernizacja nie dotyczy tylko wyglądu zewnętrznego

Nie jest tajemnicą, że następca obecnego kompaktowego SUV-a od Audi, w roku 2025 zaoferuje nowe funkcje, a nie tylko nowy wygląd zewnętrzny. Postęp technologiczny ani zaangażowanie marki w elektryfikacje nie ominie kompaktowego Q3.


Patrząc na udostępnione zdjęcia prototypu, to jego proporcje przypominają model dostępny obecnie na rynku. Pod kamuflażem jednak zaszły istotne zmiany. Na przykład można zauważyć, że grupy optyczne zostały podzielone.
Światła do jazdy dziennej umieszczono u góry, natomiast główna grupa optyczna znajduje się niżej, po bokach ogromnej osłony chłodnicy. Lampy tylne ułożono poziomo. Lekko osłonięte są połączone paskiem światła, którego nie dostrzegamy w kamuflażu. Logicznie rzecz biorąc, Audi Q3 2025 będzie oparte na nowej filozofii projektowania producenta.


Jeśli chodzi o część mechaniczną, nowe Q3 postawi wszystko na jedną kartę- na elektryfikację. To oznacza, że dostępne silniki będą w większym lub mniejszym stopniu zelektryfikowane. Producent pozwoli na wybór pomiędzy 48-woltową łagodną hybrydą (MHEV) a hybrydą typu plug-in (PHEV). Widoczny na zdjęciu prototyp to hybryda typu plug-in. Gniazdo ładowania umieszczono na lewym przednim błotniku.


Napęd? Na przednie koła. Teraz jeszcze będą dostępne wersje z napędem quattro. Ponadto, choć jeszcze tego nie potwierdzono, nie można wykluczyć, że zwieńczeniem gamy będzie sportowy model sygnowany przez Audi Sport. Czyli dla Audi Q3 RS.

Kiedy nowe Q3 trafi na rynek? Trzeba pamiętać, że nową generację Q3 sfotografowano po raz pierwszy. Projekt jest w toku. Na pojawienie się modelu w salonach przyjdzie poczekać ponad rok. Czytaj także: Audi i Porsche wycofują ponad 6000 samochodów elektrycznych. Obydwaj producenci mają „palący” problem

Ostatnie wpisy

Musisz przeczytać