czwartek, 30 maja, 2024

ABT RS7-R czyli muskularne Audi

Pod koniec 2019 roku, na rynku pojawił się nowy model o wyjątkowych parametrach – Audi RS 7 Sportback. Jeśli jesteś właścicielem, możesz skorzystać z oferty ABT Sportsline i sprawić, że emocje wskoczą na jeszcze wyższy poziom. Edycja specjalna ABT RS7-R jest ograniczona do 125 egzemplarzy.

rs7-r abt

Najważniejsze co zostało zrobione, to poprawa wydajności seryjnego silnika. Benzynowy motor 4.0l V8 bi-turbo o mocy 600KM i 800Nm, został podkręcony do imponujących 740KM i 920Nm. Usługa jest objęta 2-letnią gwarancją w ramach gwarancji producenta. Aby jak najskuteczniej przenieść dodatkową na drogę, tuner oferuje dwie opcje zawieszenia ABT, dostosowane do RS7-R, składające się ze sprężyn zawieszenia ABT i sportowych stabilizatorów.

rs7 r bok

Modyfikacja nie ogranicza się tylko do zmian mechanicznych. Samochód otrzymał nowe 22-calowe koła ABT High Performance HR z oponami w rozmiarze 285/30 ZR22. Pakiet stylizacyjny, w skład którego wchodzą m.in cztery rury wydechowe, zastępują dwie owalne końcówki modelu RS. W zestawie znajdziemy także folie ochronne, dodatkowe ospoilerowanie oraz elementy z carbonu.

rs7 r kierownica

Dodatkowa ramka grilla oraz splitter z carbonu, tworzą efektowny wygląd. Oczywiście nie można pominąć tylnego spoilera oraz dyfuzora. W błotniki wstawiono widoczne wyloty powietrza, a na progach doszły spoilery.

rs7 r przód 2

We wnętrzu znajdziemy jeszcze więcej elementów obszytych skórą najwyższej jakości oraz elementów wykonanych z włókna węglowego. Modyfikacji poddano kierownicę oraz fotele. Na konsoli centralnej każdego egzemplarza, znajdziemy tabliczkę z informacją o limitowanej edycji oraz numerem konkretnego egzemplarza.

rs7 r tył

Dzięki tym wszystkim modyfikacjom, auto rozpędza się do 100km/h w 3,2s. To jest o 0,4s mniej niż zajmuje to seryjnemu modelowi. Cena za modyfikacje nie została ujawniona. Biorąc pod uwagę cenę nowego auta, można śmiało przyjmować kwotę 1 miliona złotych, jako bardzo realną.

Źródło i zdjęcia: ABT Sportsline

Ostatnie wpisy

Musisz przeczytać