piątek, 12 kwietnia, 2024

Audi A3 Sportback zdobywa „Złotą Kierownicę” w kategorii samochodów kompaktowych

Audi A3 Sportback zdobyło „Złotą kierownicę” w kategorii „Samochód kompaktowy”. Czytelnicy niemieckiego magazynu branżowego Auto Bild, jego europejskich wydań oraz gazety Bild am Sonntag, już latem głosowali w tym prestiżowym konkursie. Z tej wstępnie wybranej grupy, zwycięzców wyłoniło międzynarodowe jury złożone z ekspertów motoryzacyjnych.

A3 konkurs złota kierownica

„Czwarta generacja Audi A3 Sportback, kontynuuje historię sukcesu poprzednich kompaktowych modeli spod znaku czterech pierścieni. „Złota Kierownica” odzwierciedla wszystkie osiągnięcia naszej marki, z których jesteśmy bardzo dumni – podkreśla Prezes Zarządu AUDI AG Markus Duesmann. „Model ten jest atrakcyjny dla szerokiego grona użytkowników, którzy polegają na nowoczesnym designie i systemach cyfrowych”. Kierownik projektu Audi, Johannes Lindermeier, dodaje: „Nasz nowy mały samochód jest sportowy, zdigitalizowany i połączony z siecią. Wszyscy w zespole projektowym A3, jesteśmy w pełni przekonani o jego zaletach. Cieszymy się, że A3 zrobiło wrażenie na wielu czytelnikach i jury.”

A3 konkurs złota kierownica

„Złota Kierownica” to nie tylko jeden z najbardziej renomowanych konkursów motoryzacyjnych, ale także jeden z najstarszych w Niemczech. Po raz pierwszy przyznano nagrody w 1976 roku. Do konkursu „Złota Kierownica 2020” zgłoszono 63 nowe modele, w ośmiu kategoriach. W każdej kategorii do finału zakwalifikowały się trzy modele, które uzyskały najwięcej głosów w ankiecie czytelników. Finał – na 24 samochody – odbył się na początku października na DEKRA Lausitzring. Jury złożone z ekspertów z całego świata, oceniało kandydatów za pomocą kryteriów opartych na wzorcu testowym Auto-Bild. W skład jury weszli byli kierowcy wyścigowi Hans-Joachim Stuck i Joachim Winkelhock, prezenterzy telewizyjni Lina van de Mars i Kai Pflaume, a także eksperci z Auto Bild i powiązanych tytułów. Punkty zostały zliczone pod nadzorem notariusza.

a3 2020

Audi A3 ma długą tradycję zdobywania „Złotej Kierownicy”. W 1996 roku zostało członkiem-założycielem klasy samochodów kompaktowych premium i od tego czasu trzykrotnie – w 1996, 2012 i 2013 roku – zdobyło „Złotą Kierownicę”. Najnowsza generacja weszła na rynek wiosną 2020 roku. Za zaawansowanym projektem zewnętrznym kryje się wiele innowacji – systemy informacyjno-rozrywkowe, zawieszenie, systemy wspomagające kierowcę – które pochodzą bezpośrednio z samochodów wyższej klasy. Krótko po A3 Sportback na rynek weszły dwie wersje S, sedan A3 i nowy A3 Sportback TFSI e czyli hybryda typu plug-in.

Źródło i zdjęcia: Audi AG

Ostatnie wpisy

Musisz przeczytać