niedziela, 29 listopada, 2020

Audi AG podsumowało pierwszy kwartał 2020r

Audi podsumowuje pierwszy kwartał 2020 roku. Ze względu na izolację i zamknięcie salonów dealerskich na całym świecie, dostawy pojazdów Audi spadły o 21,1 procent, w pierwszych trzech miesiącach tego roku. Sprzedaż Grupy Audi wyniosła 12 mld 454 mln euro, a zwrot operacyjny ze sprzedaży 0,1 procent.

audi ingolstadt taśma produkcyjna 1

Pomimo trudnych warunków ekonomicznych, osiągnięto przepływy pieniężne netto w wysokości około 1 mld euro. Ze względu na konsekwencje finansowe pandemii, Audi podjęło środki ostrożności w celu zapewnienia swojej płynności. Ponadto wzrosły przepływy pieniężne ze względu na sprzedaż w ramach grupy VW AEV GmbH. W celu ochrony pracowników oraz w odpowiedzi na czynniki popytu i podaży, produkcja została tymczasowo zawieszona na całym świecie, a krótki czas pracy został wprowadzony w zakładach w Niemczech.

Produkcja w Chinach została już w dużej mierze znormalizowana. Od końca kwietnia zakłady Audi w Europie będą stopniowo zwiększać produkcję zgodnie z ustalonym planem. Grupa Audi zakłada, że ​​pandemia koronawirusa, będzie miała znaczący wpływ na globalną gospodarkę i rynki motoryzacyjne przez cały rok. Obecnie zakłada, że ​​dostawy, sprzedaż i zysk operacyjny marki Audi, będą znacznie niższe niż w roku poprzednim.

W pierwszym kwartale 2020 r. Audi działało w bardzo niestabilnym otoczeniu prawnym i ekonomicznym z powodu narastającej pandemii. Globalne zamknięcie miało negatywny wpływ na cały łańcuch wartości przemysłu motoryzacyjnego. Sprzedaż, popyt i stabilność łańcuchów dostaw zostały zaburzone. „Zamknęliśmy nasze możliwości produkcyjne w kontrolowany sposób, a dzięki temu i obecnemu skróceniu godzin pracy chroniliśmy miejsca pracy w naszych zakładach w Niemczech. Zdrowie naszych pracowników i ich rodzin zawsze było naszym priorytetem”, powiedział Arno Antlitz, członek zarządu AUDI AG.

audi ingolstadt taśma produkcyjna

„Jednocześnie byliśmy w stanie chronić naszą płynność finansową i utrzymać stabilne, fundamentalne procesy w naszej firmie na tym etapie kryzysu, w którym rynki ulegają stagnacji”.

Po tym, jak cztery pierścienie rozpoczęły rok 2020 r. wraz z inicjatywą modelową, rozprzestrzenianie się koronawirusa i związane z tym decyzje, takie jak zamknięcie salonów i izolacja, miały coraz bardziej negatywny wpływ na dostawy pojazdów. Początkowo na rynku chińskim, a później w innych ważnych regionach. Z powodu pandemii, dostawy marki Audi spadły o 21,1 procent do 352 993 pojazdów w pierwszych trzech miesiącach 2020 r. (2019r.: 447,247).

Niemniej wyniki sprzedaży Audi były nadal lepsze niż całego rynku, który zmniejszył się o 23,3 procent. Pierwsze oznaki ożywienia były widoczne w Chinach pod koniec pierwszego kwartału. Wszystkie salony Audi były już wtedy otwarte. Dzięki takim działaniom, jak sprzedaż online nowych pojazdów z magazynu, wirtualne salony i porady online na żywo, marka Audi systematycznie rozwija działalność sprzedaży online.

EVGl5WoUUAAIWDH

Na kurczącym się rynku, Grupa Audi osiągnęła sprzedaż w wysokości 12 mld 454 mln euro (2019r.: 13 mld 812 mln euro). Pozytywne efekty wynikają z pełnej dostępności modeli Audi Q3, sukcesu rynkowego Audi e-tron i wyższych dochodów z dostawy zestawów części do lokalnej produkcji w Chinach. Sprzedaż Lamborghini wyniosła 483 mln euro i była na tym samym poziomie, co w roku poprzednim (2019: 491 mln euro).

Zysk operacyjny w wysokości 15 milionów euro (2019r.: 1 mld 100 milionów euro) nie tylko odzwierciedla spadek popytu, ale w szczególności burzliwą sytuację na rynkach towarowych i kapitałowych. W pierwszym kwartale Audi odnotowało straty w wysokości około 0,5 mld EUR wynikające z wyceny zabezpieczeń surowców i musiało stawić czoła negatywnym skutkom kursowym.

Wydatki na wcześniejszą emeryturę w ramach programu Audi.Future, miały również negatywny wpływ na wynik operacyjny. Dzięki dalszemu zwiększeniu wydajności i zwiększeniu wykorzystania synergii w Grupie Volkswagen, Audi było w stanie obniżyć koszty badań i rozwoju. Rentowność operacyjna ze sprzedaży wyniosła 0,1 procent (2019r.: 8,0 procent).

a202290 large

Zysk przed opodatkowaniem wyniósł 545 milionów euro (2019r.: 1 mld 196 mln euro), co również miało pozytywny wpływ na sprzedaż w ramach grupy Volkswagen AEV GmbH. Dawna spółka-córka Audi, jest teraz fundamentem organizacji Car. Software, w której Grupa Volkswagen będzie pracować dla wszystkich marek w dziedzinie rozwoju oprogramowania. Centrum zarządzania filią Volkswagena ma znajdować się w Ingolstadt.

Wpływy pieniężne z tej transakcji w wysokości 650 mln euro, miały pozytywny wpływ na płynność finansową spółki. W pierwszym kwartale przepływy pieniężne netto wyniosły 952 mln euro (2019r.: 1 mld 207 mln euro), a płynność finansowa netto na dzień 31 marca 2020r. wynosiła 18 mld 792 mln euro (31 grudnia 2019r.: 21 mld 754 mln euro). Ponadto na wczesnym etapie, utworzono grupę zadaniową w celu optymalizacji odpływu środków.

„Audi ma dobrą sytuację finansową. Systematycznie zmniejszamy nasze krótkoterminowe wydatki bez wpływu na zdolność Audi do działania i jej długoterminową zdolność do działania w przyszłości”, powiedział Arno Antlitz. Pomimo skrócenia godzin pracy, firma kontynuuje ważne kluczowe procesy, na przykład w działach rozwoju technicznego i produkcji, aby zabezpieczyć przyszłe wejścia na rynek i zapewnić dalszy szybki rozwój.

audi forum ingolstadt 1

Produkcja w chińskich fabrykach Audi rozpoczęła się ponownie 17 lutego 2020 r. I obecnie w dużej mierze powróciła do skali sprzed pandemii. Natomiast w Europie produkcja rozpoczyna się stopniowo od drugiej połowy kwietnia. Podjęto kompleksowe środki ostrożności w celu ochrony zdrowia pracowników podczas restartu.

Przez cały 2020 r. oraz w związku z trwającą pandemią, Audi AG przewiduje ujemny wzrost światowej gospodarki i znacznie niższy popyt na globalnych rynkach samochodowych. Grupa Audi zakłada zatem, że dostawy, sprzedaż i zysk operacyjny marki Audi będą znacznie poniżej poziomu z poprzedniego roku. Przepływy pieniężne netto również będą niższe niż w poprzednim roku.

Raport Audi AG za pierwszy kwartał 2020r (język angielski)

Źródło i zdjęcia: Audi AG

Ostatnie wpisy

Audi prezentuje e-tron FE07 na Mistrzostwa Świata Formuły E.

Od zera do setki w zaledwie 2,8 sekundy, ponad 95 procent więcej wydajności dla całego samochodu i każdego komponentu, który jest gotowy na nawet...

Audi udoskonala linię produktów e-tron

Szybsze ładowanie, większy komfort za kierownicą - Audi systematycznie ulepsza swoje modele e-tron. W pełni elektryczny e-tron oraz e-tron Sportback, otrzymają szereg nowych elementów...

Audi zwycięża w pięciu kategoriach konkursu Auto Trophy

Zwycięstwo w pięciu kategoriach: Audi odniosło wielki sukces dzięki czytelnikom niemieckiego magazynu motoryzacyjnego Auto Zeitung - Auto Trophy 2020. A1 Sportback, A3 Sportback, Q2,...

Audi TTS Competition plus czyli sportowa atrakcja

W gamie TT pojawiła się właśnie wzmocniona wersja sportowego wariantu TTS oraz nowa wersja specjalna. Nowy wariant „Bronze Selection” dla TT i TTS emanuje...

Musisz przeczytać

Ringhouse – dom prawdziwego pasjonata Audi

Karina Wiciak ze studia Wamhouse dzieli się swoim najnowszym projektem, który nawiązuje do serii domów inspirowanych słynnymi logo.  Najnowsze wcielenie, nazwane Ringhouse, inspirowane jest symbolem niemieckiego producenta samochodów Audi. Projekt...

Audi Q2 – mały, a z klasą

Audi Q2 to nowość w ofercie producenta z Ingolstadt. Powstało gdy wydawałoby się, że nie ma już miejsca na kolejny model w rodzinie Q....

Audi Personality #1 – Audi A6 C7

Audi swoją nazwę zawdzięcza Augustowi Horch - założycielowi marki. W 1909 roku musiał opuścić firmę w Zwickau, a sąd stwierdził, że nie może już...

Audi RS6 C8 po kuracji wzmacniającej

Nowe Audi RS6 C8 to naprawdę imponujący samochód. Zmieścisz do niego rodzinę i zapakujesz bagaże na długie wakacje, a na autostradzie możesz cieszyć się wyjątkowymi osiągami. Podwójnie turbodoładowany 4-litrowy...

Audi Personality #2 – RS6 C8

Ile na świecie marek, tylu znajdziecie wielbicieli każdej z nich. Czasami przypadek sprawia, że twoje serce zacznie bić mocniej za kierownicą samochodu, którego wcześniej...