czwartek, 30 maja, 2024

Audi e-tron liderem segmentu

W pierwszej połowie 2020 roku Audi dostarczyło klientom na całym świecie 17641 modeli e-tron . To wzrost o 86,8 proc. w porównaniu z rokiem poprzednim – pomimo trudnej sytuacji rynkowej związanej z pandemią koronawirusa. W pełni elektryczny model Audi wyprzedza zatem swoich konkurentów w segmencie pełnowymiarowych SUV-ów elektrycznych na baterie. Jest to nawet ogólnie najlepiej sprzedający się elektryczny SUV w Europie.

FB IMG 1594892216136

Audi e-tron jest szczególnie poszukiwane na rynku skandynawskim. W Norwegii był to najlepiej sprzedający się model samochodu osobowego w pierwszej połowie roku. E-tron stanowi 92 procent ogółu modeli Audi wydanego w Norwegii. Stanowi również znaczną część dostaw w Islandii (93%), Szwecji (12%) i Izraelu (14%). W USA e-tron odnotował wzrost sprzedaży o ponad 50 proc.w porównaniu z rokiem poprzednim.


Hildegard Wortmann, Członek Zarządu ds. Sprzedaży i Marketingu: „Audi e-tron jest dla nas prawdziwym przełomem i jasno ilustruje naszą wizję zrównoważonej i progresywnej mobilności premium. Nasz pierwszy w pełni elektryczny SUV łączy stylistykę, dynamiczne prowadzenie i jakość wnętrza z najnowszą technologią – zapewniając bezemisyjną jazdę bez kompromisów. E-tron jest początkiem nowej ery dla Audi. Będziemy kontynuować tę historię sukcesu ”.

W pełni elektryczny model seryjny Audi cieszy się popularnością na całym świecie zarówno wśród klientów, jak i mediów. Świadczą o tym liczne nagrody i testy porównawcze. Audi e-tron jest swoistym sukcesem producenta o czym świadczą liczne testy porównawcze i zdobyte nagrody.


W 2019 roku e-tron wygrał ponad dwie trzecie wszystkich testów porównawczych. Ponadto czytelnicy magazynu „AUTO BILD Allrad” wybrali e-tron „samochodem roku z napędem na wszystkie koła” w kategorii „hybrydy z napędem na wszystkie koła i samochody elektryczne” w Niemczech w 2019 roku.

FB IMG 1594892220130


E-tron wygrał również tytuł „Goldenes Lenkrad” (Złota Kierownica) w kategorii „duże SUV-y”, pokonując konkurencję napędzaną silnikiem spalinowym. W konkursie „samochód firmowy roku 2020” e-tron zwyciężył w kategorii „samochody elektryczne pełnowymiarowe / klasa luksusowa”.

E-tron otrzymał również nagrody w innych krajach. W USA model ten zdobył niedawno nagrodę „Wards 10 Best Interiors” za futurystyczne wnętrze. Amerykański magazyn „Green Car Reports” uznał Audi e-tron za „Najlepszy samochód do kupienia w 2020”. E-tron przekonał również amerykański Insurance Institute for Highway Safety (IIHS) w testach zderzeniowych i był to pierwszy samochód elektryczny na świecie, który otrzymał „Top Safety Pick”.


Innowacje techniczne Audi e-tron przekonały również ekspertów. Na przykład Audi zdobyło nagrodę „Display Industry Award 2020” stowarzyszenia „Society for Information Display” (SID) za opracowanie wirtualnego lusterka zewnętrznego. Ta nagroda to jedno z najwyższych wyróżnień w branży. Technologia jest również dobrze odbierana przez klientów. Jedna trzecia wszystkich kupujących wybrała lusterka zewnętrzne oparte na kamerach.

Wraz z e-tronem GT, Q4 e-tron i Q4 Sportback e-tron , Audi spogląda na elektryczny rok 2021 z optymizmem.

FB IMG 1594892223083

Źródło: Audi AG

Ostatnie wpisy

Musisz przeczytać