czwartek, 30 maja, 2024

Audi R8 Panther Edition z napędem na tył

Audi R8 z napędem na tylne koła odrodziło się jako model produkcyjny na rok modelowy 2021. Aby uczcić jego pojawienie się, Audi produkuje limitowaną wersję o nazwie Panther, która została opracowana wyłącznie na rynek amerykański.

Audi R8 Panther Edition

Panthera, nazwana na cześć dzikiego zwierzęcia, jest dostępna tylko jako coupé. Ma lakier Panther Black (ma kryształowy efekt przypominający rozgwieżdżone niebo, który po bliższym przyjrzeniu się bardziej przypomina głęboki fiolet), lusterka z włókna węglowego oraz czarne emblematy. Całość dopełniają czarne, 20-calowe matowe koła z jaskrawoczerwonymi elementami oraz oponami Michelin Pilot Sport 4 S. To, czy te koła dobrze wyglądają, jest kwestią gustu.

Audi R8 Panther Edition

Wchodząc do środka wersji Panther, zobaczysz czarną skórzaną tapicerkę z czerwonymi kontrastowymi przeszyciami na desce rozdzielczej i panelach drzwi, parę sportowych foteli obitych czerwoną skórą. Na podsufitce, dźwigni zmiany biegów i kierownicy znajduje się alcantara, na której znajduje się czerwony znacznik godziny 12. System nawigacji i nagłośnienia Bang & Olufsen z 13 głośnikami jest jednym z najważniejszych elementów wyposażenia standardowego.

Audi R8 Panther Edition

Sercem Audi R8 Panther Edition 2021 jest wolnossący silnik V-10 o pojemności 5,2 litra, który rozwija moc 532 KM i moment obrotowy 540 Nm, podczas gdy R8 Performance z napędem na wszystkie koła generuje 602 KM. Według Audi, 532-konny R8 może przyspieszyć do 100 km/h w 3,6 sekundy przy maksymalnej prędkości 200 km/h. Wersje Panther Edition, wyposażone są w sportowy układ wydechowy, który wzmacnia dźwięk 10 cylindrów.

Audi R8 Panther Edition

Tylko 30 sztuk Audi R8 RWD Panther będzie produkowanych i sprzedawanych przez wybranych dealerów w Stanach Zjednoczonych. Ceny zaczynają się od 186 495 USD czyli 686 301 PLN, po aktualnym kursie.

Źródło i zdjęcia: Audi Sport

Ostatnie wpisy

Musisz przeczytać