czwartek, 30 maja, 2024

Audi RS Q8 od Mansory

Po prezentacji kompletnej konwersji Mansory Audi RS6 w marcu tego roku – debiut Mansory dla Audi – firma rozszerza swoje portfolio dla marki Audi o klasę luksusowych SUV-ów o wysokiej wydajności i prezentuje pełną konwersję opartą na Audi RSQ8.

  • Głęboka czerń nadwozia z czerwonymi ozdobnymi paskami
  • Wnętrze ze skóry / alcantary w kolorze czarno-czerwonym
  • Wzrost mocy do 780 PS i 1000 Nm
  • Przyśpieszenie: 0-100 km/h w 3,3 i
  • Prędkość maksymalna: 320 km/h
Audi RS Q8 Mansory

Oparta na wielkim sukcesie i inspirowana stale rosnącym popytem na Mansory Audi RS6, cała konwersja RSQ8 jest zgodna z zasadami i stylem pełnej konwersji RS6. Odtąd zorientowani na sport klienci Mansory mogą wybierać między dwoma typami pojazdów Audi, w zależności od osobistych potrzeb: wysokiej jakości avanta i luksusowego SUV-a o ponadprzeciętnych osiągach. Podobnie jak w przypadku RS6, niektóre części nadwozia i modyfikacje RSQ8 są wykonane z karbonu. Oprócz zmodyfikowanych przednich i bocznych listew, tylny fartuch samochodu jest również wykonany z karbonu. Sama maska ​​przyciąga wzrok – i jak zwykle w przypadku Mansory – w całości wykonana z włókna węglowego.

W połączeniu z czarną farbą nadwozia i czerwonymi ozdobnymi paskami, które zaczynają się na przedniej krawędzi maski i biegną przez cały pojazd, liczne konwersje na całym nadwoziu silnie i elegancko podkreślają język projektowy RSQ8 i nadają samochodowi harmonijny ogólny wygląd, który przyciąga uwagę.

Audi RS Q8 Mansory

Dzięki tym rozległym zmianom w nadwoziu i wynikającej z nich poprawie aerodynamiki i docisku, inżynierowie Mansory stworzyli idealną podstawę do ogromnego wzrostu wydajności silnika biturbo V8.

Korzystając z wieloletniego doświadczenia z „Mansory Venatus” i wieloma konwersjami „Mansory RS6”, dział rozwoju pomógł również identycznie skonstruowanemu, podwójnie doładowanemu V8 w RSQ8 Udało się osiągnąć zauważalnie większą moc i elastyczność, dzięki zmodyfikowaniu ECU jednostki i zmianie układu wydechowego, który został opracowany i zbudowany we własnym zakresie. W ten sposób 780 KM i 1000 Nm, skracają sprint z 0 do 100 km/h do 3,3s i pozwalają, aby przyśpieszenie luksusowego SUV-a kończyło się na imponujących 320 km/h.

Audi RS Q8 Mansory

Idealnie dopasowana pod względem technicznym i optycznym kombinacja felga/opona o wymiarach 10×24″ i 12,5×24″, z odpowiednimi oponami w rozmiarach 295/30/24 i 355/25/24, harmonijnie wypełnia przednie i tylne nadkola i pomaga pojazdowi z napędem quattro, osiągnąć to co najlepsze czyi przyczepność we wszystkich codziennych sytuacjach.

Kute koło „YN.5” zamontowane w RSQ8 (alternatywnie dostępne są również aluminiowe felgi typu „Y.5” w rozmiarze 10,5×23″) nie tylko gwarantują zwiększoną nośność i stabilność kół wymaganych do SUV-ów, ale pomagają również zminimalizować masy nieresorowane, co wyraźnie poprawia prowadzenie.

Audi RS Q8 Mansory

Mansory zrobił również dyskretne i stylowe akcenty we wnętrzu RS Q8, kontynuując w ten sposób elegancki język zewnętrzny we wnętrzu, które jest również wykonane w kolorze czarnym i czerwonym. Na szczególną uwagę zasługują czerwone kontrastujące szwy na wszystkich skórzanych elementach, wykończenie z włókna węglowego i kierownica z najwyższej jakości wykończeniem skórzano-karbonowym.

Źródło i zdjęcia: Mansory

Ostatnie wpisy

Musisz przeczytać