poniedziałek, 24 czerwca, 2024

Audi S8 zdobywa nagrodę „The Best of Moto 2020”

Audi S8 zostało nagrodzone tytułem „Best of Moto 2020” w kategorii „Samochód luksusowy”. Głosowanie organizuje co roku serwis Moto.pl. Nagrody przyznawane są nie tylko na podstawie opinii dziennikarzy i ekspertów branżowych, ale także na podstawie głosów czytelników. Przez dwa miesiące zgłaszali swoje typy, samochodów nominowanych w kategoriach głównych i specjalnych. W tym roku, ze względu na ograniczenia związane z pandemią, galę wręczenia nagród przeprowadzono wirtualnie.

Audi S8

Nagroda „Best of Moto 2020” została przyznana w 11 kategoriach. Pierwsze miejsce w kategorii „Samochód luksusowy” przypadło eleganckiemu, luksusowemu i jednocześnie niezwykle sportowemu Audi S8.

„Bardzo się cieszę, że w imieniu marki Audi mogę podziękować internautom i redakcji Moto.pl za uhonorowanie modelu Audi S8, który zwyciężył w plebiscycie „Best of Moto 2020” w kategorii „Samochód luksusowy”. To dla nas wielki zaszczyt”- mówi Michał Bowsza, dyrektor marki Audi. „Audi S8 to luksusowy i jednocześnie niezwykle sportowy sedan, który doskonale wpisuje się w motto naszej marki: „Vorsprung durch Technik – przewaga dzięki technice”. Każdy szczegół tego samochodu – nie tylko pod względem technicznym, ale także stylistycznym – oddaje jego charakter.

Audi S8

To nie tylko samochód prestiżowy, elegancki i luksusowy pełen dopracowanych detali stylistycznych i nowoczesnych rozwiązań we wnętrzu, ale także prawdziwa „potęga”. Jego 8-cylindrowy silnik 4.0 TFSI biturbo, rozwija moc 571 KM i maksymalny moment obrotowy 800 Nm. Przyspiesza do „setki” w zaledwie 3,8 sekundy!

Audi S8

Zwycięskie Audi S8, to także doskonała wizytówka pierwszorzędnych rozwiązań technicznych spod znaku czterech pierścieni. Jednostka napędowa z technologią mlid hybrid, przyczynia się do niższego zużycia paliwa, a przewidujące aktywne zawieszenie, dynamiczny układ kierowniczy i napęd na wszystkie koła quattro ze sportowym mechanizmem różnicowym, zapewniają doskonałą dynamikę pojazdu. Audi S8 to idealna symbioza wydajności, komfortu i doskonałych osiągów.

Audi S8

Źródło i zdjęcia: Audi AG

Ostatnie wpisy

Musisz przeczytać