czwartek, 30 maja, 2024

Audi udoskonala linię produktów e-tron

Szybsze ładowanie, większy komfort za kierownicą – Audi systematycznie ulepsza swoje modele e-tron. W pełni elektryczny e-tron oraz e-tron Sportback, otrzymają szereg nowych elementów wyposażenia.

e-tron

Ładowanie AC: dwukrotnie większa pojemność

Szybkie ładowanie prądem stałym, zawsze było główną zaletą modeli e-tron. Audi umożliwia teraz szybsze ładowanie prądem zmiennym. Klienci e-tron 55 i e-tron Sportback 55, mogą od razu zamówić drugą ładowarkę pokładową, która podwaja moc na odpowiednich zaciskach ładowania z 11 kW do nawet 22 kW. Ta opcja zostanie udostępniona w e-tron 50 i e-tron S w połowie 2021r. Standardowy kabel trybu 3, za pomocą którego wszystkie modele e-tron mogą być ładowane w terminalach publicznych, został już przekonwertowany na moc ładowania 22 kW.

Inteligentnie połączone: system ładowania e-tron connect

Nowy system ładowania Connect, który Audi oferuje do domowych garaży, nadaje się również do ładowania do 22 kW. Przy odpowiedniej instalacji w domu, modele e-tron 55 można w pełni naładować w mniej niż pięć godzin. System ładowania Connect składa się z jednostki sterującej z 5-calowym ekranem dotykowym i uchwytem ściennym. Połączenie internetowe Wi-Fi, umożliwia zarówno sterowanie za pomocą aplikacji myAudi, jak i aktualizacje funkcji. Aby zapewnić optymalne wykorzystanie systemu ładowania Connect, producnet zaleca trójfazowe gniazdo 400 V. W razie potrzeby elektryk zatrudniony przez lokalnego dealera Audi sprawdzi zasilanie i w razie potrzeby zainstaluje odpowiednią technologię.

Audi e-tron

W połączeniu z kompatybilnym systemem zarządzania energią dla prywatnych gospodarstw domowych od SMA Solar Technology lub Hager Group, system ładowania e-tron connect oferuje dodatkowe inteligentne funkcje. Na przykład Audi e-tron może uwzględniać potrzeby innych odbiorców w gospodarstwie domowym i ładować pozostałą dostępną energię elektryczną, aby uniknąć przeciążenia sieci energetycznej. System cenowy umożliwia również klientom definiowanie indywidualnych priorytetów, takich jak pobieranie opłat, gdy energia elektryczna jest tańsza poniżej zmiennej ceny energii elektrycznej. Jeśli w domu znajduje się instalacja fotowoltaiczna, samochód można ładować energią elektryczną wytwarzaną przez ten system. Planowanie opłat uwzględnia wtedy prognozowane okresy promieniowania słonecznego. Dodatkowe funkcje e-tron system ładowania Connect zawiera zabezpieczenie PIN przed nieuprawnionym użyciem oraz rejestrację energii ładowania.

Nowa kierownica: jeszcze większy komfort dzięki adaptacyjnemu asystentowi jazdy

Zmodyfikowane kierownice sprawiają, że jazda jest jeszcze wygodniejsza. Kierowca musi tylko raz na minutę lekko dotykać wrażliwej na dotyk obręczy. Sprawi to, że boczne prowadzenie adaptacyjnego asystenta kierowcy pozostaje aktywne. Jednak kierowca pozostaje w pełni odpowiedzialny za obsługę pojazdu. Pierwszorzędny system, który wykorzystuje dane z centralnego sterownika wspomagania kierowcy (zFAS), może utrzymywać Audi e-tron na środku pasa. Zarządza również prowadzeniem wzdłużnym w całym zakresie prędkości. Pomaga kierowcy przyspieszyć, hamować, utrzymywać prędkość, utrzymywać dystans oraz w korkach.

Audi e-tron

Nowy rozmiar dla modeli S: 22-calowe koła

Modele e-tron S i e-tron S Sportback będą standardowo wyposażone w 20-calowe koła. Opcjonalnie dostępne są 21-calowe koła. Audi Sport GmbH podwyższyło stawkę – z kołami 10,5 Jx22 i oponami 285/35. Koła w kolorze tytanowej szarości mają pięcioramienną strukturę i wykończone na połysk. Nowe funkcje dla modeli e-tron można zamówić natychmiast. Klienci otrzymają ulepszone pojazdy od końca roku.

Źródło i zdjęcia: Audi AG

Ostatnie wpisy

Musisz przeczytać