piątek, 12 kwietnia, 2024

Audi zgarnia cztery tytuły

Magazyn AutoBild Allrad opublikował wyniki plebiscytu czytelników na najlepszy „Samochód z napędem na cztery koła 2019 roku”.

Konkurencja była spora, bo w jego ramach zaproponowano dwieście jedenaście modeli z czterdziestu trzech marek w dziesięciu kategoriach. Czytelnicy oddawali głos na swojego faworyta w każdej kategorii pojazdu.

DSC09085 p.thumb .jpg.841b7094516d72c2cfac326f3c993ae8

Audi zdobyło najwięcej głosów czytelników w następujących kategoriach :

– w kategorii „Off-roader i SUV do 35 000 euro” Audi Q2 zdobyło pierwszą pozycję wśród trzydziestu czterech rywali.

– Audi Q5 znalazło się na czele tej kategorii od 35 000 do 50 000 euro, pozostawiając za sobą dwudziestu ośmiu rywali.

– w kategorii „All-Wheel Crossover” – podium zdobyło Audi A6 allroad quattro.

– w kategorii „All-Wheel Hybrids and Electric” zwyciężyło Audi e-tron, pokonując dwudziestu czterech konkurentów. Sportowy, pełnowymiarowy SUV napędzany jest silnikiem elektrycznym na każdej osi, zapewniając idealne źródło mocy dla bardzo precyzyjnego, ultraszybkiego elektrycznego napędu na wszystkie koła. System ten zapewnia ciągłą i w pełni zmienną regulację idealnego rozkładu momentu napędowego między dwie osie – w ułamku sekundy.

DSC01551.thumb .jpg.2a24e994e30636bdb8b8e5a12ed5592f

„Bardzo się cieszymy z aż czterech nagród. Są one potwierdzeniem naszej wiedzy i doświadczenia w dziedzinie napędu quattro, które budowaliśmy przez wiele lat” – mówi Hans-Joachim Rothenpieler, członek zarządu AUDI AG odpowiedzialny za rozwój techniczny.

 „Szczególnie jesteśmy dumni z nagrody dla modelu Audi e-tron. Nasz w pełni elektrycznie napędzany SUV przeniósł napęd na cztery koła w erę elektryczności, wyznaczając nowe standardy w zakresie prowadzenia, przyczepności i bezpieczeństwa.” 

Audi wygrywa w czterech kategoriach nagród przyznawanych przez czytelników magazynu, który jest najlepiej sprzedającym się w Europie i przeprowadza ten plebiscyt od 2002 roku. Tylko w ciągu ostatnich dziesięciu lat modele marki zdobiły najwyższy stopień podium siedemnaście razy, w tym trzykrotnie A6 allroad quattro. Audi Q5 zdobyło jedną nagrodę w 2017 roku. Nagrody zostały wręczone w Axel Springer Haus w Berlinie.

Ostatnie wpisy

Musisz przeczytać