czwartek, 30 maja, 2024

Auto-Union Type C z klocków Lego w skali 1:8

Z szesnastoma cylindrami pod maską i podwójnymi tylnymi kołami, Auto-Union Type C był piekielną maszyną, która zdominowała europejską scenę wyścigową w 1936 roku.

Aktualnie nie brakuje replik dla dzieci i kolekcjonerów, a być może już wkrótce, Ty również będziesz mógł zbudować własną srebrną strzałę z klocków Lego. Wszystko co musisz teraz zrobić, to oddać głos.

Auto-Union Type C 1:18

Model w skali 1:8 ma prawie 50cm długości i jest zaskakująco szczegółowy, ponieważ każdy panel nadwozia można zdjąć. Redera00 – konstruktor modelu, użył plastikowych klocków, aby stworzyć idealnie odwzorowany silnik V16 o mocy 520 koni mechanicznych, niezależne przednie zawieszenie, częściowo niezależne tylne zawieszenie, a nawet drewnianą kierownicę. Proporcje są szokująco dokładne, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że patrzymy na jedyny w swoim rodzaju samochód wykonany z klocków Lego.

auto union type c lego bok kokpit

Każdy projekt przesłany na platformę Lego Ideas, może zostać poddany ocenie eksperckiej, jeśli uzyska poparcie co najmniej 10 000 fanów. To duże wyzwanie, ale te które się tam dostaną, mogą zostać zatwierdzone do produkcji i dołączyć do rosnącego katalogu samochodów obecnych i klasycznych. W chwili pisania tego tekstu, 6190 miłośników oddało głos na Typ C. Aby przejść do następnego etapu, projekt musi przekroczyć próg 10 000 głosów i musi się to stać do 20 lipca 2020 r. Innymi słowy, musisz odwiedzić stronę – Auto Union Type C Racecar i podnieść kciuki w górę, jeśli chciałbyś go kiedyś sam zbudować.

auto union type c lego bez nadwozia

Chętnych na pewno nie będzie brakowało. Audi – potomek Auto-Union – wykonuje kilka odlewanych replik Silver Arrow i zdradził, że Type C jest jednym z najlepiej sprzedających się modeli w ich ofercie. Jest tak popularny, że w 2007 roku stworzył 999 egzemplarzy samochodu na pedały, zbudowanego z ponad 900 pojedynczych części. Jego replika miała pojedyncze tylne koła, skórzaną tapicerkę i aluminiowy korpus.

auto union type c lego tył

Zdjęcia: redera00

Ostatnie wpisy

Musisz przeczytać