środa, 24 lipca, 2024

Czekasz na nowe Audi A3? To może trochę potrwać – linie montażowe stanęły

Nie jest tajemnicą, że produkcja modeli niemieckiego producenta premium Audi opiera się na dostawach części z zagranicy. Tak jest też w przypadku modelu A3 montowanego w fabryce w Ingolstadt. Ci, którzy złożyli na taki zamówienia, muszą poczekać. Na razie cała linia montażowa w głównym zakładzie jest sparaliżowana. Dlaczego?

Audi czeka na części – fabryka w Słowenii ma problemy

Powódź w Słowenii, która mocno ucierpiała przez szalejący żywioł, wykluczyła możliwość produkcji modelu A3 w fabryce w Ingolstadt.

Jak podaje słoweńska prasa, spółka KLS Ljubno w Słowenii, dostarczająca części do silników spalinowych używanych nie tylko przez Audi, ale przez wielu producentów samochodów, doświadcza obecnie trudności produkcyjnych po historycznych powodziach, które nawiedziły kraj na początku sierpnia.

Przedstawiciele koncernu Volkswagena są obecnie na miejscu, aby pomóc dostawcy „ uporać się ze zniszczeniami ” – powiedział w wypowiedzi dla AFP rzecznik Audi.

audi a3 producka wstrzymana w ingolstadt
foto :Audi Media Center

Nie tylko A3 – produkcję tych modeli także wstrzymano

W zakładzie w Ingolstadt w południowych Niemczech linię produkująca modele A3 i Q2 zatrzymano od poniedziałku i tak pozostanie do piątku. W fabryce Audi w Hiszpanii, niedaleko Barcelony, wstrzymano linie produkującą model A1.

Ucierpiała również niemiecka siedziba Volkswagena w Wolfsburgu, gdzie według rzecznika grupy wstrzymano produkcję modeli Golf i Tiguan. Zakład w Hanowerze w północnych Niemczech, który produkuje pojazdy użytkowe, także ucierpiał. Jak długo potrwa przerwa w produkcji?

„Zajmie to, co najmniej kilka tygodni, ponieważ sytuacja rozwija się z dnia na dzień. Inne zakłady również mogą zostać dotknięte w nadchodzących tygodniach”- dodał rzecznik. NIE PRZEGAP: Nowe Audi Q3 2025 wyszpiegowane. Nowy design niektórych zaskoczy

źródło: LeFigaro, Automobilwoche

Ostatnie wpisy

Musisz przeczytać