poniedziałek, 24 czerwca, 2024

Hankook opracował nową świetną linię opon

Początek astronomicznej wiosny, to czas w którym kierowcy zaczną zmieniać opony na letnie. Trudno o lepszą porę na prezentację najnowszych zdobyczy technologii firm oponiarskich. Zwłaszcza gdy debiutuje całkiem nowa rodzina gum o nazwie iON.

Nowa linia opon obejmuje warianty na zimę, lato oraz całoroczny

Firma Hankook w komunikacie prasowym zaprezentowała swoje nowe opony iON dedykowane dla samochodów elektrycznych klasy premium. Trzy nowe produkty będą dostępne w rozmiarach od 18 do 22 cali.

Wariant letni opony Hankook Ventus iON S, pojawi się w Europie w maju, zaś zimowy o nazwie Winter i*cept ION trafi na rynek we wrześniu. Ponadto na rynku północnoamerykańskim firma Hankook wprowadza wariant całoroczny ogumienia o nazwie Ventus iON A.

Odpowiednie opony to wciąż spory problem dla właścicieli samochodów elektrycznych. Do tej pory wybór był mocno ograniczony, a kierowcy często decydowali się na zakup opon całorocznych ze względu na ich parametry techniczne. Debiut nowej linii opon Hankooka pozwoli kierowcom zaoszczędzić na wydatkach.

opony hankook all

Rośnie zapotrzebowanie na opony do samochodów elektrycznych

Na rynku oponiarskim jest duże zapotrzebowanie na opony do samochodów elektrycznych. Firma Michelin oferuje opony do samochodów EV na zamówienie. Bridgestone ma na swym koncie współpracę z Einride i Lightyearem, w celu stworzenia bezpieczniejszych i bardziej wydajnych rozwiązań dla pojazdów elektrycznych floty komercyjnej.

Goodyear opracowuje opony zastępcze do Tesli Model Y. Nie można zapominać o oponach od Pirelli , które zadebiutowały na elektrycznym Lucid Air. Teraz do tego zacnego grona producentów wkracza nowy rywal- Hankook.

Wraz z wprowadzeniem nowej rodziny opon iON, nasza firma coraz częściej bierze pod uwagę szybko rosnące zapotrzebowanie na pojazdy elektryczne i związane z tym zapotrzebowanie na odpowiednie opony, również pod kątem konieczności wymiany. Dzięki zwiększonemu zasięgowi na jedno ładowanie akumulatora ta nowa generacja opon pomoże jeszcze bardziej zoptymalizować wydajność pojazdów elektrycznych w codziennym użytkowaniu

Powiedział Sooil Lee, dyrektor generalny i prezes Hankook Tire & Technology

hankook iON S 1
Letnie opony Hankook Ventus iON S

Opony klasy premium iON pozwolą zwiększyć zasięg i wyciszyć wnętrze samochodu

Firma Hankook zaprojektowała swoje nowe opony iON tak, by przeciwdziałać większej wadze samochodów elektrycznych generowanej przez akumulatory. Dodatkowe ultra wytrzymałe włókna aramidowe w oponach iON skutecznie przeciwdziałają deformacjom. Te mogą powstać ze względu na wysoki moment obrotowy silników elektrycznych.

Według informacji producenta, mieszanka bieżnika zawiera dużą ilość żywicy naturalnej, która zapewnia trwałość i mniejsze zużycie. Jednocześnie cechy konstrukcyjne pozwolą na większy przebieg po doładowaniu.

Producent jest szczególnie dumny ze swojej technologii „pochłaniania dźwięku”. Opona letnia iON, otrzymała ocenę A/A/A. Ta technologia wraz ze specyficzną konstrukcją opony pozwoli zredukować hałas wewnątrz samochodu.

Zaprezentowane trzy nowe warianty opon nie będą jedyne. Hankook ma w planach więcej opcji ogumienia dla właścicieli samochodów elektrycznych.

hankook ion winter
Opony Hankook Winter i*cept ION

Ostatnie wpisy

Musisz przeczytać