poniedziałek, 24 czerwca, 2024

RQ 900 – RS Q8 z piekła rodem

Audi RS Q8 to najbardziej imponujący SUV ze stajni producenta. Najnowsza krążąca w sieci, poprawiona wersja pochodzi od tunera Manhart Performance. Można by pomyśleć, że seryjne Audi RS Q8 byłoby wystarczające dla większości klientów, a jednak niektórzy odczuwają niewyjaśnioną potrzebę modyfikacji swoich aut.

rs q8

Silnik

Sercem projektu o nazwie RQ 900 jest 4 litrowy silnik V8 biturbo o mocy 900 KM i 1080 Nm. Parametry uzyskano dzięki modyfikacjom silnika i skrzyni biegów oraz większym turbosprężarkom. Przyrosty mocy i momentu obrotowego są bardzo duże, patrząc na seryjne parametry wynoszące 600KM i 800Nm. 

Modyfikacje

W Niemczech, Manhart będzie zmieniał tłumiki końcowe. Kompletny układ wydechowy, będzie dostępny dla krajów, które nie są tak rygorystyczne, pod względem norm hałasu. Podwozie również zostało poddane przeróbkom i jest teraz 3cm bliżej asfaltu. RQ 900 posiada 23-calowe, aluminiowe felgi Concave One, dostępne w dwóch opcjach kolorystycznych, dopasowanych do koloru nadwozia.

Manhart RQ 900 kierownica

Stylistyka

Manhart opracował również nowy carbonowy pakiet stylistyczny. Składa się z maski, przedniego spoilera, listw progowych, dyfuzora i poszerzeń nadkoli. Te części nie tylko nadają RQ 900 bardziej agresywny wygląd, ale także poprawiają aerodynamikę SUV-a. Dopełnieniem modyfikacji zewnętrznych jest naklejka Manhart, w kolorze wybranym przez klienta. Do wnętrza tuner oferuje skórzany pakiet, ze złotymi lub czerwonymi akcentami.

Manhart RQ 900 fotele

Osiągi

Manhart nie zdradza osiągów RQ 900. Seryjnemu RS Q8 sprint do setki zajmuje 3,8s. Dwieście km/h pojawia się już po 13,7s. Prędkość maksymalna wynosi 320km/h. Będzie więc piekielnie szybko, patrząc na parametry po modyfikacjach.

Cena

Jeśli lubisz radość z jazdy, szybkość i świetny wygląd ale nie chcesz rezygnować z luksusu, RQ 900 to najlepszy kompromis. Niemiecki tuner zbuduje tylko 10 egzemplarzy RQ 900 na całym świecie, a każda z nich będzie kosztować 280 000 euro. Tanio więc nie będzie, ale biorąc pod uwagę ile kosztuje doposażone RS Q8, klientów raczej nie zabraknie.

Ostatnie wpisy

Musisz przeczytać